Advert Advert

ÇİLER'DEN KUTLAMA

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı NAİL ÇİLER 25 Şubat – 3 Mart VERGİ HAFTASI’ nı ve 1 MART MUHASEBECİLER GÜNÜ’ nü Bir Açıklama Yaparak Kutladı

ÇİLER'DEN KUTLAMA
ÇİLER'DEN KUTLAMA
Advert

Nail Çiler açıklaması ise şöyle; Toplumun tüm kesimlerinde vergi bilincinin geliştirilmesi ve bu konuda farkındalık yaratma amacıyla her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanan Vergi Haftası’ nda; ülkemizdeki tüm mükelleflerimizin, vergi dairesi çalışanları ile maliye de görev yapan vatandaşlarımızın ve muhasebecilerimizin “Vergi Haftası” ve “1 Mart Muhasebeciler Günü” nü kutlarım.
Ülkemizin daha güçlü ekonomi politikaları izleyebilmesi için, sağlam gelir kaynaklarına sahip olması gerekmekte olup, vergi gelirleri bu kaynağın başında yer almaktadır. Bölgemiz de, bu gelirin sağlanmasında ödediği 71 ilin toplamından fazla vergi miktarıyla Türkiye ikincisi; tahakkukta ise Türkiye birincisi olarak ekonomiye katkıda önemli bir paya sahip olmaktadır. Ayrıca, İlyasbey, Uluçınar, İhtisas ve Hünkar olmak üzere çoğu ilden daha fazla Vergi Dairesi de bölgemizde bulunmaktadır.
Vergi dairelerinde görev alan vatandaşlarımızın yanı sıra idare ile vergi mükelleflerimiz arasında köprü görevi üstlenen serbest muhasebeci mali müşavirlerimiz de bu anlamda çok önemli bir kamu hizmeti yürütmektedirler. Bu nedenle, Vergi Haftası ödenen vergilerin, ülkemizin kalkınmasının ve buradan elde edilen gelirin adil bir şekilde dağıtılmasının sonucunda, kamu hizmetlerinin topluma daha etkin bir şekilde ulaştırılmasında doğrudan etki ettiğini vurgulamak ve bu bilgiyi toplumun her kesimine bildirmek açısından önem taşımaktadır. 
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK der ki, “Vatandaşa, hazineye karşı mükellefiyetinin en mühim vazifesi olduğunu anlatmak için, yorulmamak lazımdır.”  Bu yıl, 25 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Günü dolayısıyla, bu konularda hizmet veren tüm yetkililerimize çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyor, vergide gönüllülük esasının tüm toplumumuza yayılmasını temenni ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor