Advert Advert

Törk evlere konuk oluyor

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, ev ziyaretlerinde Darıcalılarla buluşmaya devam ediyor. Darıca’da yaşam kalitesini artırmak istediğini söyleyen Törk, “Darıca’nın sorunlarını çözmeye talibim” dedi.

Törk evlere konuk oluyor
Törk evlere konuk oluyor
Advert

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk seçim çalışmalarına start verdiği andan itibaren, ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Zaman, mekân ve saat gözetmeksizin ziyaretlerini sürdüren belediyen başkan adayı Yakup Törk seçim çalışmaları kapsamda Darıca’nın her mahallesinde mahalle sakinlerinin evlerine konuk oldu.  Ziyaret ettiği evlerde mahalleli ile sohbet edip sorun ve taleplerini dinleyen Törk, “Çalışmalarımız ev ev, kapı kapı devam ediyor. Amacımız marka Darıca’yı hayata geçirmek. Güzelliğimizin değerini katlamak ve yaşam kalitesini artırmak için kalpleri kırmadan, gönülleri bir ederek hizmet edeceğiz. Hep birlikte başaracağız” dedi.
KADINLARIMIZIN DESTEKÇİSİYİM
Gerçekleştirdiği ev ziyaretlerinde kadınlarla sohbet edip projelerinden de bahseden Törk, “Biliyorum ki birçoğunuz evinizde el emeği göz nuru işler yapıyorsunuz. Onları değerlendireceğiniz bir alanınız yok. Artık evlerde oturan kadınlarımızın da aile ekonomisine katkıda bulunması gerekiyor. Her mahallede yapacağımız ‘Kadın Merkezleri’miz ile kadınlarımızı sosyal hayata katacağız. Burada spor yapacağınız alanlar da oluşturarak, kadına değer verecek, kadınların önünü açacağız. Kadın merkezlerimizde eğitim alan kadınlarımız için bir ‘Hanımeli Pazarı’ kuracağız. Burada mutfak masrafını çıkaracak olan kadınlarımızın her zaman destekçisi olacağım” diye konuştu. 
TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM
Darıca’nın içinden çıkılmaz bir hal alan trafiğine de çözümler getireceğini belirten Törk, “İstasyon Caddesi trafik yoğunluğundan dolayı özellikle cumartesi günleri kilit oluyor. Hafta içi de mesai saatleri giriş çıkışlarında yoğunluk oluyor. Bu trafik soruna; İstasyon Caddesi’ni Gebze’den Darıca’ya giriş tek yöne düşüreceğiz. Aşık Veysel Caddesi son zamanlarda atıl kaldı. Bu caddemizi de hareketlendirerek esnafa can suyu vereceğiz. Darıca’ya giriş-çıkış sayılarının arttırılması özellikle de yapılacak otoparklı sabit pazarlarla otopark sorununa da çözüm getireceğiz.
GÜNÜLLERİ KAZANDIM
Darıca’da yaşayan 200 bin kişinin faydalanabileceği bir fırın kuracağız. Belediyeye ait, bizim vatandaşlarımızın çalıştığı bir fırın inşa ederek halk ekmek noktalarını arttıracağız. Hem kaliteli hem de uygun fiyata ekmeği Darıcalılarla buluşturacağız hem de vatandaşlarımıza istihdam sağlayacağız” ifadelerine yer verdi. Gittikleri her ziyarette olumlu bir hava ile karşılaşan Törk talip olduğu görevin bilincinde olduğunu ve gönülleri kazandığını söyledi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor