Advert Advert

Başkan Büyükakın, ‘’Kocaeli, dünya kentleriyle yarışacak’’

Yeni dönemde sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyacağı projelerle Kocaeli’nin kalkınmasına katkı sunacağını vurgulayan Başkan Büyükakın, “STK’ların insan yetiştirmede ve gençliğe hizmet etmede büyük sorumlulukları var” diye konuştu.

Başkan Büyükakın,  ‘’Kocaeli, dünya kentleriyle yarışacak’’
Başkan Büyükakın,  ‘’Kocaeli, dünya kentleriyle yarışacak’’
Advert

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Rizeliler Dernek Başkanı Osman Çakır, Derince Cımbız Cami Hafız Öğrencileri, Kartepe İstasyon Mahallesi sakinlerinden Ahmet Şimşek ve beraberindeki heyetin yanı sıra Otagar Derneği Başkanı Halil Baylam ile yönetimlerini makamında konuk etti. Kentin tüm dinamikleriyle bir araya gelen Büyükakın, ticaretin gelişmesine dönük adımların atılmasının yanı sıra gençlik çalışmalarıyla ülkenin geleceğine katkı sunacak güçlü nesillerin yetişmesinin önemine özellikle vurgu yaptı. 

“STK’LARIMIZIN ÖNERİLERİNE YENİ BİR YAKLAŞIM GETİRECEĞİZ”
Türkiye’nin son dönemlere özellikle uluslararası arenada yaşadığı tarihsel süreçleri yalan ve iftiralarla kendi karanlık dönemlerini kapatmak isteyenlerin olduğunu dile getiren Başkan Büyükakın, “Ülke ve kent olarak güçlü olmak zorundayız. Kocaeli’nin, dünya kentleriyle yarışacak bir vizyonla yönetileceğini ifade etmek isterim. Bu konuda bizim en büyük gücümüz halkımızdır” şeklinde konuştu. Tarihi bilen, girişimci, cesaretle dünyaya açılan bir gençlik için sivil toplum kuruluşlarına görev düştüğünü özellikle belirten Başkan Büyükakın, “STK’lar artık taşın altına elini sokmalıdır. İnsan yetiştirmede ve gençliğe hizmet etmede büyük sorumlulukları bulunmaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak gençliğe özel önem veriyoruz. Bu konuda STK’larımızın önerilerine yeni bir yaklaşım getireceğiz” açıklamasını yaptı.

“ESNAFIMIZIN HER DAİM DESTEKÇİ OLACAĞIZ”
Kocaeli’nin kent ekonomisine ve girişimci ruhuna katkı sunan bir anlayışıyla hareket edeceklerinin özellikle altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Esnafımızın dertleriyle dertlenecek, çözüme dönük adımlar atacak, kazanımlarının artması için de elimizden gelenin fazlasını ortaya koyacağız. Yeni dünyanın farklı bir noktaya gittiğini görmekteyiz. Esnafımızın bu noktada kentimizin gelişimine katkı sunmasını da bekliyoruz. Halkımıza en iyi hizmeti verme çabasında olan esnafımızın her daim destekçi olacak, bu konuda gerekli adımları atmaktan da geri durmayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor