marsbahis
Advert Advert

Kumar Oynatan Bir Şirketin Başında “Milli” Kelimesi Bulunamaz

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, kumarın devlet eliyle resmileştirildiği ne dikkat çekerek “bunu kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

Kumar Oynatan Bir Şirketin Başında “Milli” Kelimesi Bulunamaz
Kumar Oynatan Bir Şirketin Başında “Milli” Kelimesi Bulunamaz Gazisoft
Advert

Türkiye'deki şans oyunlarının yürütülmesi için 5 Temmuz 1939 tarih ve 3670 sayılı kanunla “Milli Piyango İdaresi” nin kurulduğunu belirten Türüt, 2020 yılında özelleştirilen Milli Piyango’nun, şans oyunlarını yürütme yetkisinin de özelleştirilen şirkete geçtiğini belirterek, Müslüman bir ülkede insanları kumara alıştıran bir kuruluşun başında “milli” kelimesinin bulunamayacağını, böyle bir aymazlığa sessiz kalmanın da Allah katında hesabının sorulacağını söyledi.Kumarın insan sağlığı açısından pek çok zararlarının bulunduğuna dikkat çeken Hasan Türüt şöyle dedi:

“Milli Piyango kumardır. İnsanların umutlarını çalan bir kurumun Müslüman bir ülkede faaliyet göstermesi hem insan sağlığı açısından hem de dinen sakıncalıdır. İnsan sağlığı üzerinde; psikolojik sorunlara neden olmakta, alkol, sigara ve diğer bağımlılık oluşturan zararlı alışkanlıklara kolayla bulaşma ihtimalini kuvvetlendirmektedir. Kazanma hırsı, bireyin hem kendine hem de diğer insanlara zarar vermesine neden olabilmektedir. Kumar tutkusu bireyin sorumluluklarını yerine getirmesine engel olur, Yuvaların yıkılmasına neden olur, açıklamasında bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tahsin Tarhan Bitmeyen Projeleri Sordu!
Tahsin Tarhan Bitmeyen Projeleri Sordu!
Başkan Büyükgöz’ün özel konukları
Başkan Büyükgöz’ün özel konukları