Advert Advert

Gebze Beylikbağı’nda taksici zulmü

Olay geçtiğimiz hafta Gebze Mimar Sinan mahallesinde gerçekleşti. Hasta Kadın, taksicinin kısa mesafe tepkisi sonrası mağdur oldu.

Gebze Beylikbağı’nda taksici zulmü
Gebze Beylikbağı’nda taksici zulmü Gazisoft
Advert

Gebze Mimar Sinan Mahallesinde ikamet eden  kadın hasta, iğne vurulmak için sağlık ocağına gitmesi gerekiyordu. Tedavisinden dolayı hareket ederken bile dikkatli olması gereken kadın hasta bölgedeki bir taksi durağını arayarak adresine taksi istedi. Telefonda görüştüğü taksi durağı yetkilisine kısa mesafeye gideceğini de önceden belirten kadın hasta, adrese gelen taksi ile en yakın sağlık ocağına gitti.

Yanındaki refakatçiyi takside bırakarak 5/10 dakika sürecek iğnesini olmak için sağlık ocağına giren kadın hasta, biraz sonra yanına gelen refaketçisinin ‘taksici parasını istiyor’ demesi üzerine taksiye geri döndü. Taksicinin öfkeli bir şekilde kısa mesafeden dolayı kendilerine bağırdığını, taksimetreyi kapattığını iddia eden kadın hasta, taksicinin parasını vermek zorunda kaldı. Parasını alan taksici ise hızla oradan uzaklaştı. Sağlık ocağında iğnesini olan kadın hasta tekrar taksi durağını arayarak olan biteni anlattı ve tekrar taksi istedi. Taksi durağındaki görevli ise taksiciye hakaret edildiğini iddia ederek yeni taksi göndermeyeceklerini söyledi. Yaşanan olaydan dolayı mağdur olan hasta başka araç bulamayınca evine yürüyerek gitmek zorunda kaldı.

Kısa mesafe yolcu almayan taksicilere 392 lira para cezası uygulanıyor. Araçların izin belgeleri 10 gün, taksi şoförlerinin ticari taşıma araç kullanım belgeleri ise 20 gün süre ile askıya alınıyor. Buna rağmen taksicilerin kısa mesafe yolcu almama inatları devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor