Advert Advert

Vali Yavuz ''Millet patron bizler milletin çalışanıyız''

Kandıra ziyaretinde konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz yaptığı açıklamada; “Evvelden kutsal devlet vardı. Devlet ne yaparsa haklıydı. Bizler bu ülkede görevlerimizi artık eskisi gibi yapamayız. İşin doğrusu bu Aziz Millet patron bizler milletin çalışanıyız. dedi.

Vali Yavuz ''Millet patron bizler milletin çalışanıyız''
Vali Yavuz ''Millet patron bizler milletin çalışanıyız'' Gazisoft
Advert

Kandıra İlçesindeki yoğun programlarına Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal’ı ziyaret ederek Kaymakam Ünal'dan ilçenin asayiş, eğitim, sağlık ve ulaşım yönünden mevcut durumunu içeren brifing alan Vali Yavuz, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak, kurum Müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı.

 

Vali Seddar Yavuz toplantıda yaptığı konuşmalarında; “Öncelikle hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bugün çok kıymetli Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın misafiri olarak, gün boyu ilçemizin hem güzelliklerini, hem de sorunlarını görme fırsatı bulacağız.

 

Dünyadaki değişim ve dönüşüm hiçbir çağda olmadığı kadar hızlı ve baş döndürücü şekilde devam ediyor. Dünya kurulduğundan bu yana hiçbir bilgi bu kadar çabuk üretilmemiş ve yayılmamıştır. Böyle bir ortamda devlet vatandaş ilişkilerinin de eski anlayışla devam ettirilebilmesine imkân yoktur.

 

Milletimizin bir çalışanı olduğumuzu kabul etmemiz gerektiğini belirten Vali Yavuz; “Evvelden kutsal devlet vardı. Devlet ne yaparsa haklıydı. Bizler bu ülkede görevlerimizi artık eskisi gibi yapamayız. İşin doğrusu bu Aziz Millet patron bizler milletin çalışanıyız. Artık eski zihniyet bitti, bunu hepimizin görmesi lazım. Memur olacaksanız bunları kabul edeceksiniz. Eskiden kutsal devlet varmış şimdi ise kutsal vatandaş var. Ben size kendi düşüncelerimi değil durum tespiti yaparak konuşuyorum. Şimdi devlet hesap verecek, devlet adına yetki kullanan herkes millete hesap verecek. Hepimiz millete hesap vereceğiz.

 

Vatandaşımızın derdini kendi derdimiz gibi görmemiz gerektiğini belirten Vali Yavuz; “Sizden beklentimiz; vatandaşımızın memnuniyetini sağlamalıyız. Vatandaşımız bize geldiğinde çözümsüzlüğü çözüm olarak görmemeliyiz. Vatandaşımızın derdini kendi derdimiz gibi görüp çözmeliyiz. Çözmek için çaba sarf etmeliyiz. Eğer vatandaşınızı memnun edemezseniz bir başkasının da onu kullanmasına yol açmış olursunuz. Bizim için önemli olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin geleceğidir. Bu geleceği temin edebilmek için sizlerin gayretine ihtiyaç var. Biz önce kendi işimizi yapmalıyız. Empati yapabiliyor muyuz sorusunu kendimize sormamız gerekiyor. Her bir insanımıza sahip çıkacağız ve gelen her bir vatandaş kamu kurumundan giderken işi olmasa bile adam yerine konduğunu hissetmelidir. O yüzden bu efendi devletten hizmetkâr devlete geçişi sağlamalıyız. Aksi takdirde Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın.” sözünü söyler tam tersini yaparız. Milletin efendiliğine biz de alışmalı ve vatandaşımızın gönlünü almalıyız. Onlar bizim insanımız, bizim vatandaşımız.” diyen Vali Seddar Yavuz kurum müdürlerine işlerinde kolaylıklar dileyerek, verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

 

Vali Seddar Yavuz kurum müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantının ardından kamu görevlisi Şehit yakını memurlar ile bir araya gelerek, tek tek hal ve hatırlarını sordu. Şehit yakınlarının bizlere şehitlerimizin emaneti olduklarını belirten Vali Yavuz, kamu görevlisi şehit yakınlarına her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

 

Vali Yavuz, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Karakoç’u Ziyaret Etti

Kandıra İlçemizdeki ziyaretleri kapsamında Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Karakoç’a iade-i ziyarette bulunarak bir süre görüşme gerçekleştiren Vali Yavuz, Başsavcı Karakoç’a çalışmalarında başarılar diledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor