Advert Advert

Çayırova'da Trafik Eğitim Parkı Açılıyor

Trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde bilinçli nesiller yetiştirme adına ilçeye Trafik Eğitim Parkı kazandıran Çayırova Belediyesi, projenin açılışını 1 Şubat Cuma günü saat 15.00’da gerçekleştirecek.

Çayırova'da Trafik Eğitim Parkı Açılıyor
Çayırova'da Trafik Eğitim Parkı Açılıyor
Advert

Tam donanımlı ve bir o kadar da estetik görünüşe sahip projede her detaya yer veren kurum, çocukların erken yaşlarda trafik bilincini kazanmasını ve yetişen her bireyin trafik kurallarını, trafik-teki yaşam biçimini öğrenmesini sağlayacak. Hayat kurtaran trafik kurallarının uygulamalı olarak gösterileceği tesiste aynı zamanda çeşitli etkinliklerde gerçekleştirilecek.

 

8 Bin Metrekare Alanda Dev Tesis

 

İdari binası, modern eğitim sınıfları, hastane, okul, garaj, itfaiye, üst ve alt geçitler olmak üzere do-nanımlı ve prestijli bir şekilde projelendirilen, 8 Bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Trafik Eği-tim Parkı, her yıl binlerce öğrenciye hizmet verebilecek bir yapıda tesisleştirildi. Bisiklet yolları, yaya geçişleri gibi önemli alanlarıda içerisinde barından parkta, bitkilendirme ve peyzaj çalışma-larıda tamamlandı.

 

Başkan Karaosmanoğlu Projeye Tam Not Verdi

 

Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin gerçekleştirmiş olduğu yatırımlar arasında önemli bir yere sa-hip olan Trafik Eğitim Parkını başkan Demirci eşliğinde gezen Karaosmanoğlu, projenin yerinde bir çalışma olduğunu söyledi. Her ir detayının en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü gördüğünü be-lirten başkan Karaosmanoğlu, çalışmalarından dolayı Demirci’yi tebrik etti.

 

Başkan Demirci, “Amacımız, Trafikte Eğitimli Bireyler Yetiştirmektir”

 

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan ve Belediye Başkan Adayı Bünyemin Çiftçi’nin de yer aldığı inceleme gezisinde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Projeyi 8 Bin metrekare alan üzerinde inşa ettik. Çocuklarımızın erken yaşlarda trafik bilincini kazanmalarını ve aynı zamanda trafikte empatik düşünebilen bireyler olmalarını hedefledik. Kısa bir sürede ta-mamladığımız projemizde bireysel farklılığı olan kardeşlerimiz içinde çeşitli eğitimleri planlıyoruz. Onlarında gündelik yaşamlarında trafikte yaşadıkları zorlukları buradaki eğitimlerimizle aşmayı dü-şünüyoruz. Amacımız, çocuklarımızın burada öğrendiklerini trafikte doğru olarak uygulayabilme be-cerilerini geliştirmek ve bilinçli bir trafik gönüllüsü olabilmeleri konusunda farkındalık yaratmaktır.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor