Advert Advert

Çayırova’nın Kitap Kurtları

Çayırova Belediyesi tarafından okuma kültürünün yaygınlaştırılması ve kitap okuma alışkanlığının çocuklara erken yaşta kazandırılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen kitap okuma etkinlikleri yarıyıl tatilinde de doludizgin devam ediyor.

Çayırova’nın Kitap Kurtları
Çayırova’nın Kitap Kurtları
Advert

Çayırova Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Anne-Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezlerindeki zengin kütüphanelerde her hafta düzenlenen kitap okuma etkinlikleri öğrencilerin yarıyıl tatilini kaliteli geçirmelerine olanak sağlıyor. Eğitim kurumlarında eğitici ve eğlendirici birçok etkinlik ve aktivitelerin yanı sıra öğrenciler kitap okuma etkinlikleriyle de kendi aralarında tatlı bir rekabet ortamı oluşturarak haftanın kitap kurtlarını da belirlemiş oluyorlar. 
Çayırova’nın Kitap Kurtları
Her hafta seçilen kitap kurtlarının çeşitli hediyelerle ödüllendirildiği etkinliklere katılan öğrenciler kötü arkadaş ve alışkanlıklardan da uzak durmuş oluyor. Kocaeli’nin en büyük Kültür Merkezi olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nde bulunan zengin kütüphanelerde velilere yönelik de kitap okuma etkinlikleri düzenleyen yetkililer, çocuklarınıza kitap okumasını söylemeyin, sizler de kitap okuyun, onlar sizi taklit edecekler diye tavsiyelerde bulundular. 
Kültür Merkezlerinde Öğrenciler Bilinçli Yetişiyor Veliler Ücretsiz Kurs Hizmetlerinden Faydalanıyor
Çocuklar ve gençler için her türlü fiziki ve sosyal mekanlar oluşturan, eğitime okul öncesinden başlayarak üniversiteye kadar destekler sunan Çayırova Belediyesi, velilere yönelikte çeşitli etkinlikler düzenleyerek ücretsiz kurs hizmetlerini sürdürüyor. Çocuk gelişimi, Kur’an-ı Kerim, İngilizce dil kursları, resim ve görsel sanatlar kurslarının yanı sıra bayanların gündelik yaşamda bütçelerine katkı sunacak el işi kursları da düzenleyen belediye, bayanlara yönelik tel kırma, iğne oyası, bebek örgü, karma örgü kursları da düzenliyor. Okuma yazma bilmeyen bayanlara yönelik kurslarda düzenleyen belediye, bayanların sağlıklı yaşam destek üniteleriyle de ücretsiz spor etkinlikleri de düzenliyor. 
Kültür Merkezlerinde El İşi Kursları Kayıtları Devam Ediyor
Yakın sürede ilçe halkının hizmetine sunulan Naim Süleymanoğlu ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezlerinde bayanlara yönelik el işi kurslarının devam ettiğini ifade eden yetkililer, özellikle ev hanımlarının sosyal yaşam içerisinde daha aktif olacakları kurs hizmetlerinin yanı sıra kültür, sanat ve sportif faaliyetlere katılmalarını istediler. Verilen ücretsiz kurs hizmetlerinin yanı sıra bayanlara her hafta farklı konuların ele alındığı eğitim ve sağlık seminerlerinin verildiğinin altını çizen yetkililer, “merkezlerimizde hem çocuklarımız hem de velilerimiz bilinçli bir şekilde yetişiyor” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Balçık’ta hak sahiplerine tapular protokolden
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor
Gebze bölgesindeki projeler hızla ilerliyor